Przez stopy do spokojnego snu

5 czerwca 2022 0 Comments

Każdy z nas zna uczucie zmęczenia, które nie pozwala spokojnie spać. Wydawać się może, że im bardziej człowiek zmęczony tym prędzej i głębiej zaśnie. Niestety w wielu wypadkach jest wręcz odwrotnie. Zmęczony organizm jest jakby w ciągłej gotowości i nie może się zrelaksować. Stąd ból kończyn, częste pobudki czy chociażby zespół niespokojnych nóg. Jak można zapewnić sobie zdrowy odpoczynek bez wizyty u lekarza i leków?

Najważniejsze jest to, aby zapewnić naszemu ciału relaks. Samo jednak położenie się na łóżku nie pomoże. Najlepszym i niesamowicie prostym sposobem na zapewnienie sobie spokojnego snu jest moczenie stóp. I nie chodzi tu o specjalistyczne zabiegi w SPA czy konieczność zakupienia przeznaczonego do tego masażera. Wystarczy miska, ciepła woda i na przykład sól do kąpieli. Taki zabieg możesz bez problemu wykonać w domu podczas oglądania filmu czy czytania książki.

W jaki sposób to działa? Moczenie stóp w ciepłej wodzie ma dwa zasadnicze działania. Po pierwsze poprawia krążenie krwi. Dzięki temu nasze mięśnie są odpowiednio ukrwione i znika ich napięcie. Już samo to sprawia, że nasz organizm odczuwa ulgę. Drugie to usunięcie z organizmu toksyn. Detoks kojarzy się przede wszystkim z dbaniem o wagę. Jednak nagromadzone w organizmie toksyny są równie szkodliwe dla każdego, niezależnie od wagi. Usunięcie ich nie tylko pozwala odprężyć organizm, ale także uniknąć wielu dolegliwości i zachować równowagę w funkcjonowaniu układów wewnętrznych.

Zapewnienie swoim stopom kąpieli w ciepłej wodzie, dwa-trzy razy w tygodniu przez 20 minut, to korzyść dla całego organizmu. Wieczorny zabieg pozwoli ciału pozbyć się napięcia z całego dnia, przez co przespanie nocy będzie faktycznym odpoczynkiem. Następny dzień z pewnością rozpoczniemy pełni energii i siły do działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.