Wesele vs pandemia – czego trzeba było przestrzegać?

20 sierpnia 2022 0 Comments

Epidemia koronawirusa powiązana była w dużej mierze z tym, że narzucono wyjątkowo dużo zakazów. Dla przykładu, zabroniono organizacji imprez na skalę masową, a także spotkań na większą liczbę uczestników. Tym samym, przez jakiś czas nie było dopuszczalne organizowanie uroczystości weselnych. Dla przyszłych par młodych, które od jakiegoś czasu mieli zaplanowany tak ważny dzień, jak dzień zawarcia małżeństwa, bezsprzecznie nie była to pozytywna informacja.

Z upływem czasu, kiedy dane odnoszące się do liczby chorych ustabilizowały się, premier wydał rozporządzenie, aby przywracać organizowanie wesel. Aczkolwiek, przebiegać one miały na niewielką skalę. Oznaczało to, że współudział w uroczystościach był przewidziany dla mniejszej ilości gości aniżeli dotychczas. Narzucane środki ostrożności dotyczyły nie tylko par młodych i biesiadników, lecz także obsługujących wesele. Podający do stołu musieli posiadać rękawiczki jednorazowe oraz maski. W dodatku, każdy przed pracą miał zmierzoną temperaturę. Na podobnej zasadzie, temperatura była mierzona wśród uczestników wesela. Dlatego na przykład termometr bezdotykowy Novama był podstawowym elementem wyposażenia wielu domów na wesele. W czasie koronawirusa termometry lekarskie musiały znaleźć się w rozmaitych lokalach, również tych o charakterze rozrywkowym.

Podjęcie decyzji o tym, aby wziąć ślub i zorganizować wesele w czasie pandemii nie było łatwe. Właśnie z uwagi na wzrastającą ilość zakażeń a także wymagane zakazy, wiele osób było zdecydowanych przełożyć daty ślubu na późniejszy czas. Nie jest to dziwne, bo w tak wyjątkowym dniu termometry bezdotykowe na auli weselnej kojarzą się niezbyt romantycznie. Co więcej, wprowadzone limity uczestników także okazały się uciążliwe, zwłaszcza gdy ktoś posiada wielką rodzinę albo najzwyczajniej chciał mieć duże wesele. Trudno jest de facto z jakiegoś gościa rezygnować i tym samym stawiać jego i siebie w kłopotliwej sytuacji.

Jeżeli któraś panna młoda przełożyła uroczystość zaślubin, a miała już z wyprzedzeniem zamówioną suknię, to w dodatku było związane to dla niej z tym, aby dopilnować swojej wagi, aby w kolejnym wyznaczonym dniu także zmieścić się w sukienkę. Dlatego wagi łazienkowe stały się podobnie pożądane, jak środki dezynfekujące umożliwiające dbać o zdrowie w trakcie pandemii. Bez dwóch zdań, czas ten był kłopotliwy dla nowożeńców, ale też dla organizatorów wesel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.