W jaki sposób zatroszczyć się o higieniczne wnętrza w klinikach oraz przychodniach medycznych oraz dla zwierząt

4 października 2022 0 Comments

Placówki lekarskie, a także gabinety weterynaryjne, stanowią miejsca, gdzie należy zachować odpowiednią czystość. W związku z tym ich porządkowanie rodzi potrzebę należytej staranności oraz wykorzystania wysokiej jakości środków. Przeanalizujmy tę kwestię bliżej.

Sprzątanie placówek świadczących usługi lekarskie bądź weterynaryjne odbiega od czyszczenia standardowych pomieszczeń biurowych. Tu ściereczka do zbierania kurzu i szczotka przemysłowa z całą pewnością to za mało. Brak należytego stopnia higieny może prowadzić do roznoszenia się infekcji oraz schorzeń. W związku z powyższym higiena ma w ich przypadku ogromne znaczenie.

Sprzęt czyszczący

Aby spełnić restrykcyjne wymogi higieniczne, które mają zastosowanie w przychodniach oraz punktach leczenia zwierząt, niezbędne jest wykorzystanie stosownego sprzętu oraz środków czyszczących. Istotna jest również sukcesywna wymiana części, typu pady do maszyn czyszczących.
Należytą skrupulatność zachować należy podczas czyszczenia wszelkich powierzchni, w tym parkietów. Do tego celu warto wykorzystać sprzęt, taki jak szorowarka jednotarczowa. Ważne jest, by po zakończeniu prac porządkowych wszystkie użyte podczas sprzątania ściereczki oraz myjki zostały zdezynfekowanie. Bez tego zabronione jest ich ponowne wykorzystanie.
Warto również zadbać o porządek przed wejściem do placówki. Tu dobrze egzamin zda na przykład zamiatarka elektryczna, czyszcząca brud z kostki brukowej, powierzchni ceglanych oraz powierzchni wykonanych z asfaltu, sprawdź też zamiatarki Kastell.

Konsekwencje zaniedbania czystości

Za brak należytej higieny w punkcie lekarskim bądź weterynaryjnym odpowiada właściciel bądź kierownik placówki. W przypadku niedociągnięć, na przychodnię będą nałożone surowe kary. Niezbędne jest zatem nie tylko wyposażenie sal w dozowniki płynu do dezynfekcji, a również spełnienie zasad higienicznych wymaganych przez Inspekcję Sanitarną.
Niedostosowanie się do nich grozi zarówno wspomnianymi powyżej karami, jak i w niektórych sytuacjach zamknięciem przychodni bądź utraceniem przez nią dobrej reputacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.