Przeziębienie w pracy

11 października 2022 0 Comments

Co roku, kiedy tylko zaczynają się chłodniejsze dni, przychodzą do nas również przeziębienia. Niestety dotyczy to zarówno dzieci jak i dorosłych. Jak sobie z tym radzić w biurze?

Najważniejsze jest to, aby zadbać o dezynfekcję przedmiotów, z których korzystamy najczęściej, co więcej warto również odkażać regularnie przestrzeń wspólną, aby unikać ryzyka roznoszenia się choroby. Musimy pamiętać jak ważna jest podstawowa higiena w takich sytuacjach. Kiedy smarkamy, to chusteczkę należy wyrzucić do kosza niezwłocznie po użyciu. Co więcej, należy wtedy umyć lub zdezynfekować dłonie.

Dzięki temu zapobiegniemy przenoszeniu się zarazków. Należy także pamiętać o konieczności zasłaniania ust w trakcie kichania oraz o pilnowaniu odstępu od współpracowników. Zawsze też warto mieć pod ręką kubek z gorącą herbatą oraz pożywny posiłek, który nas wzmocni.

Oczywiście jeśli sytuacja się pogarsza, należy rozważyć – jeśli tylko mamy taką możliwość – pracę z domu lub zwolnienie. Natomiast należy podchodzić do tej kwestii ze zdrowym rozsądkiem, czasami wystarczy dzień, czy dwa wolnego, które pozwolą nam się rozprawić z rozkręcającą się chorobą i nie ryzykujemy przy tym zarażenia innych.

Warto natomiast pamiętać, że siedzenie wśród innych pracowników z gorączką i zapaleniem płuc za wszelką cenę nie jest najlepszym rozwiązaniem, nie dość, że sami nie jesteśmy w najlepszej formie więc nie pracujemy efektywnie, to jeszcze ryzykujemy zarażeniem całego zespołu. Zawsze w tych kwestiach należy się kierować zdrowym rozsądkiem.

Wszystko to również zależy od tego na jakim stanowisku oraz w jakim charakterze pracujemy, na przykład niedopuszczalne jest aby z przeziębieniem do pracy przychodził lekarz lub pielęgniarka. Zawsze musimy pamiętać, żeby dbać o siebie, ale również o naszych bliskich oraz otoczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.