Pakiety medyczne w firmie jako benefity dla podwładnych

26 października 2022 0 Comments

Możliwość skorzystania z opieki medycznej w zakresie NFZ bardzo często jest utrudniona, a na wizytę do wybranych specjalistów oczekuje się niekiedy bardzo długo. Stąd też wśród pracowników bardzo doceniane są pakiety medyczne w niepublicznych placówkach.

Niepubliczna opieka lekarska. Czy to się opłaca?

Szerokie grono pracowników rozważa, czy opłaca się korzystać z usług niepublicznych sieci medycznych, zwłaszcza że służbowe pakiety medyczne uznaje się za normę. Istotnym atutem takiej opcji jest fakt, że dostęp do większej części medyków oraz badań w niepublicznych placówkach zagwarantowany jest niemal natychmiast, podczas gdy w państwowych poradniach oczekuje na nie miesiącami.

Co więcej szerokie grono medyków wykonuje swoją pracę zarówno w zakresie narodowego funduszu, jak również prywatnie, w związku z czym zakres konsultacji jest porównywalny w obu przypadkach. Co więcej decydując się na prywatną poradę, możemy oczekiwać poświęcenia nam większego zainteresowania. W publicznych gabinetach, z racji na znaczną liczbę pacjentów rzadko jest to możliwe.

Czy pracodawca ma obowiązek zapewnić niepubliczny pakiet medyczny?

Pakiet medyczny dla podwładnych nie leży w obowiązku żadnej firmy. Jest to bowiem ponadprogramowe świadczenie, uzależnione od możliwości przedsiębiorstwa. Pracodawca może w całości opłacać pakiet medyczny lub tylko go dofinansowywać. Osoby na etacie mają przeważnie zagwarantowaną możliwość wyboru dogodnego dla nich pakietu.

Opieka medyczna dla bliskich pracownika

Firma, która gwarantuje swoim pracownikom prywatną opiekę lekarską, często oferuje również możliwość objęcia nią ich bliskich. Z usług może wtedy korzystać partner i dzieci. Niezbędna jest przy tym ponadprogramowa, regularnie uiszczana opłata, jednak taka opcja znacznie lepiej kalkuluje się niż opłacanie za każdym razem niepublicznych konsultacji.

Bliscy pracownika mogą korzystać z takich samych świadczeń co on, jako że aktywuje się w takiej sytuacji wspólny pakiet, rodzinny lub partnerski. Niepubliczna opieka lekarska gwarantuje większe poczucie bezpieczeństwa, zwłaszcza w kontekście obecnych realiów epidemiologicznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.