Zdrowy uśmiech

30 października 2022 0 Comments

Każdy podziwia piękne, często telewizyjne uśmiechy. Białe, równe i idealne zęby, przykuwają nasze spojrzenia. Wiele osób zazdrości tych tak zwanych hollywoodzkich uśmiechów i chciałoby posiadać takie uzębienie. Jak więc o to zadbać?

Przede wszystkim, warto pamiętać o tym, że każdy z nas jest inny i nie u wszystkich zęby będą wyglądały tak samo, nawet po licznych wizytach u ortodonty, nie zawsze uzyskamy telewizyjny efekt. Natomiast co ważne, to należy regularnie korzystać z gabinetów stomatologicznych, aby kontrolować czy nie dzieje się nic niepokojącego. Nie zawsze ząb musi od razu boleć. Warto więc monitorować stan naszego uzębienia zgodnie z zaleceniami lekarza.

Co więcej, jeśli chcemy żeby nasz uśmiech zawsze wyglądał dobrze, należy pamiętać o regularnej higienie. Dobrze byłoby myć zęby po każdym posiłku, warto więc mieć zawsze przy sobie podróżną szczoteczkę i mini pastę do zębów. Wtedy możemy zadbać o ich czystość po każdym posiłku, nawet kiedy jesteśmy w pracy.

Ważne jest również to, żeby mieć na uwadze, że na odbarwianie się zębów wpływa także kawa oraz herbata, o czym bardzo często zdarza nam się zapomnieć. Warto też pamiętać, że nie tylko po jedzeniu powinno się myć zęby. Oczywiście jeśli jesteśmy w drodze i nie mamy jak skorzystać z umywalki, to możemy się poratować gumą do żucia.

Panie, powinny też pamiętać, że należy ostrożnie wybierać kolory pomadek, ponieważ niektóre odcienie, mają tendencje do sprawiania, że nasze zęby wyglądają na bardziej żółte niż są w rzeczywistości. Warto więc wybrać pomadkę w takim kolorze, który dodatkowo wydobędzie z nich biel.

Są to proste kroki, natomiast warto wprowadzić je w swoje życie, jeśli chcemy sprawić, żeby nasz uśmiech był tak hipnotyzujący, jak te z reklam telewizyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.