Profilaktyka oddechu – jak radzić sobie z infekcjami dróg oddechowych u dzieci?

13 listopada 2022 0 Comments

Coraz więcej pociech choruje na dolegliwości dróg oddechowych. Nagminnie borykają się z nimi zwłaszcza maluchy w wieku przedszkolnym, które mają styczność z zarazkami w placówkach przedszkolnych. Ponadto ”ułatwiają” to niewykształcony w pełni układ odpornościowy i słabej jakości powietrze. Płuca znajdują się na pierwszej linii ognia w zetknięciu z otaczającym światem. Tym samym groźba wad dróg oddechowych u dzieci wzrasta. Jakim sposobem jest możliwość temu zaradzić? Co robić jeżeli dziecko zachoruje?

Każda mama dba o zdrowie dziecka od pierwszych chwil życia. Mleko mamy oraz właściwe warunki bez wątpienia korzystnie na nie wpłyną. Aczkolwiek, w przypadku nieskrępowanego oddychania pociechy, korzystnie jest zadbać o drożność nosa. Potrzebny będzie do tego aspirator do nosa dla niemowląt. Korzystanie z niego zniweluje groźbę kataru, jaki jest bardzo dokuczliwy dla dzieci. Jednak, jeżeli nastąpi, dobrze mieć pod ręką termometr bezrtęciowy – https://apteczka24.pl/termometry-klasyczne,c583.html. Niejednokrotnie niedrożność nosa towarzyszy chorobom takim jak na przykład zapalenie płuc, zaś wysoka temperatura może być jednym z sygnałów.

Do wystąpienia choroby układu oddechowego przyczynia się też fizjonomia. Maluchy szybciej wdychają i wydychają oraz pobierają z atmosfery więcej patogenów. Wobec tego higiena nosa, który jest odpowiedzialny za klarowanie pobieranego powietrza jest bardzo ważna. Elektryczny aspirator do nosa winien stać się stałym elementem apteczki w domu. Pomoże zapewnić powszednią higienę nozdrzy całej rodziny. Podobnie przydatna jest sól fizjologiczna do nosa, którą lekarze niejednokrotnie zalecają nie wyłącznie zapobiegawczo, lecz też w ciągu dolegliwości układu oddechowego.

Niestety mimo profilaktyki maluchy zapadają na zakażenia dróg oddechowych. Przeważnie są to zapalenie płuc czy też angina. Związane z nimi problemy z oddychaniem można osłabić wykorzystując koncentrator tlenu. Stężony tlen wspiera walkę z infekcją oraz gwarantuje odpowiednie dotlenienie wszystkich organów. Jest to szczególnie ważne u dzieci. Przy dusznicy lub zapaleniu oskrzeli wymagana jest także kuracja farmakologiczna, do jakiej używany jest inhalator pneumatyczny – https://apteczka24.pl/inhalator-pneumatyczny-tlokowy-flaem-aeroflaem,id10215.html. Pozwala on w łatwy sposób podać stosowną porcję wziewki oraz może być stosowany w każdym wieku. Z uwagi na to, iż namówienie dziecka do wzięcia leku w wielu przypadkach jest dokuczliwe, inhalator dla dzieci, o miłym wyglądzie, ułatwi inhalację.

Mówiąc szczerze nie sposób uciec od zakażeń układu oddechowego u dzieci. Wyjątkowo dzisiaj, kiedy czystość powietrza jest tak bardzo zła. W związku z tym tak fundamentalne jest, aby dbać o należytą higienę oraz szybko reagować na przypuszczalne infekcje. Pozwoli to osłabić objawy i zahamować niepożądane powikłania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.