Zatroszcz się o zdrowie najbliższych – czyli częste badania dla dzieci oraz osób starszych

5 grudnia 2022 0 Comments

Dobry stan zdrowia jest jedną z najważniejszych rzeczy w życiu. W związku z tym dobrze jest o nie zadbać. Tu nieprzecenione znaczenie mają regularne badania kontrolne. Szeroka grupa schorzeń odpowiednio wcześnie rozpoznanych, jest bowiem do wyleczenia lub można kontrolować ich przebieg.

Zatroszcz się o zdrowie swojej pociechy

Regularne badania kontrolne należy wykonywać także u najmłodszych. Wiele schorzeń, typu na przykład cukrzyca, długi czas toczy się w organizmie bez widocznych symptomów, lub objawy utożsamiane są z innego typu dolegliwością. Żadnego niepokojącego objawu nie warto ignorować. Internista po zebraniu wywiadu i ogólnym badaniu, skieruje na konsultację do specjalisty, takim jak neurolog lub ortopeda.


Gdy dochodzi do nieprawidłowej wagi, która może być tak samo za mała, jak i za wysoka, wskazane jest, by maluchem zajął się dietetyk. Wrocław i wiele innych miast w Polsce to miejsca działalności przychodni, w których przyjmują tego typu lekarze.
Badania kontrolne dla seniorów

Tak samo ważne badania kontrolne są dla seniorów. Częste przeprowadzanie morfologii oraz sprawdzanie poziomu cukru, to w ich przypadku konieczność. W przypadku osób chorujących na cukrzycę poradnia diabetologiczna musi tworzyć dla nich regularnie odwiedzany punkt. Zachęć swoich rodziców lub dziadków do przeprowadzenia najważniejszych badań kontrolnych w rejonowej placówce zdrowotnej!

Razem zadbajmy o zdrowie z centrum medycznym OMNI Clinic!

Regularne badania kontrolne są w stanie odjąć nam w późniejszym czasie wielu problemów. W związku z tym dobrze jest wykonywać je niezależnie od wieku. Choroby, jakimi interesuje się na przykład reumatologia, są w stanie obejmować tak samo maluchy, jak i osoby starsze. Tak samo wygląda to, jeśli chodzi o choroby serca. Poradnia kardiologiczna przyjmuje tak samo starszych, jak i młodszych pacjentów. Umów wizytę: onkolog Wrocław OMNI Clinic

Aby wizyty u specjalistów nie były konieczne, warto zadbać o odpowiednią profilaktykę. Poza przeprowadzaniem badań ważny jest również styl życia i aktywność ruchowa. Zatroszcz się o swoje zdrowie i członków rodziny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.