Cukrzyca – jak ją rozpoznać u dziecka?

11 marca 2023 0 Comments

Cukrzyca to schorzenie, która może pojawić się nie wyłącznie dorosłych, ale dodatkowo dzieci. Jeśli chodzi o najmłodszych chorych, rozpoznanie tej choroby jest w szczególności niełatwa, albowiem maluchy nie są w mocy opisać dokładnie własnych dolegliwości. Z tego powodu istotne jest, aby rodzice przykuwali uwagę na wielorakie symptomy, jakie mogą wskazywać na wystąpienie cukrzycy u potomka – na konsultacje można się wybrać do poradni diabetologicznej.

Jednym z pierwszych syndromów cukrzycy u pociech jest przesadzone pragnienie oraz coraz częstsze oddawanie moczu. Maluch może też czuć przemęczenie i ospałość, a jednocześnie być drażliwe. Powinno się zwrócić uwagę czy pociecha ma powolny przyrost lub przyrasta na wadze, a równolegle jest wyczerpane i cierpi na spadek energii.

O ile ukazują się te syndromy, należy jak najprędzej poradzić się doktora, najlepszym jest diabetolog, np. we Wrocławiu. Lekarz wykona szczegółowy wywiad skupiający się na przebytych dolegliwości wśród członków rodziny oraz przepisze badania laboratoryjne. Wrocław oraz inne miasta w Polsce gwarantują ich obszerny wachlarz.

W badaniach laboratoryjnych przede wszystkim należy pójść na badanie krwi (Wrocław), jakie umożliwia stwierdzenie cukrzycy. Wskazane jest dodatkowo zbadać pułap hemoglobiny glikowanej, to znaczy parametr rewizji zawartości cukru we krwi przez okres przynajmniej trzech miesięcy. Badanie natężenia insuliny oraz C-Peptydu również umożliwia stwierdzenie, czy u pociechy pojawiła się cukrzyca rodzaju 1 lub rodzaju 2.

W przypadku nieprawidłowych rezultatów analiz, zasadna jest konsultacja oraz badania, aby ustalić stan systemu krążenia, jakie przepisze kardiolog. Wrocław, to dowód, że obecnie cukrzyca u maluchów nie jest zdumiewająca. Powinniśmy mieć na uwadze, iż to choroba przewlekła, która wymaga stałej kontroli stopnia cukru we krwi, ciągłej diety oraz stosowania przepisanych środków. Z tej racji kluczowe jest, aby po uzyskaniu informacji o cukrzycy, rodzice zaplanowali zasadne działania, żeby kontrolować schorzenie i przeciwdziałać komplikacjom. Wskazane jest również przeprowadzić badanie tarczycy (Wrocław), albowiem schorzenia tarczycy są w stanie doprowadzić do anomalii metabolicznych oraz cukrzycy.

Reasumując, cukrzyca u najmłodszych jest przypadłością, która wymaga rychłej diagnozy oraz leczenia w centrum medycznym jak OMNI Clinic. O ile dostrzeżesz u swojego brzdąca syndromy cukrzycy, skonsultuj się z lekarzem, najlepiej z diabetologiem, który pomoże Ci w stwierdzeniu przypadłości oraz wyborze odpowiedniego leczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.